fbpx

SKLEP INTERNETOWY – DLACZEGO WARTO GO STWORZYĆ?

DEVERO – Tworzenie stron internetowych Grudziądz, Kwidzyn, Świecie

Coraz większa część świata przenoszona jest do sieci. Gazety rozbudowują swoje strony internetowe, oferują cyfrowe wydania artykułów, nawet w urzędach znaczącą ilość spraw załatwimy online. Internet staje się głównym medium większości ludzi i, aby utrzymać się na rynku, za tym trendem trzeba podążać. Założenie sklepu internetowego to prosta czynność, która niesie za sobą wiele korzyści. Dziś postaram się wam przybliżyć – jakich.

Oszczędzanie na kosztach stałych (najem i urządzenie)

Pierwszą kwestią, jak zawsze, są pieniądze. Sklep internetowy, tak w utrzymaniu jak i w stworzeniu, to koszty znacznie mniejsze niż wynajęcie lokalu i opłacanie go. W przypadku sklepu stacjonarnego musimy zapełnić półki produktami, co zwiększa ryzyko, że kupimy rzeczy, których nie sprzedamy. W przypadku sklepu internetowego, możemy nabywać produkt dopiero po zamówieniu go przez klienta, ewentualnie posiadać po jednym egzemplarzu, aby szybciej realizować wysyłkę. Jest to szczególnie korzystne, gdy w pewnym momencie okaże się, że sklep chcemy zamknąć. Kiedy dzieje się tak w sklepie stacjonarnym zostajemy z masą produktów, za które nikt nam gotówki nie zwróci.

Płatności internetowe i dostawy pod drzwi

Kiedy posiadamy sklep internetowy, klienci mogą do nas zaglądać bez wychodzenia z domu, a zakupione produkty dostaną pod drzwi. Jest to ogromna wygoda i komfort w braku godzin otwarcia oraz np. niedziel niehandlowych. Płacenie przez internet to szybka i bezpieczna metoda na finalizację transakcji.

Poszerzenie rynku zbytu

Jeśli otwieramy sklep w Grudziądzu, Chełmnie lub innym mieście, to istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że nikt spoza jego granic się o nas nie dowie. Gdy rozmawiamy o sklepie online nasz rynek zbytu się powiększa. W przypadku polskojęzycznej strony każda osoba z Polski staje się naszym potencjalnym klientem, a gdy mówimy o anglojęzycznej – większość osób z całego świata.

Praca bez stresu

W związku z niskimi kosztami utrzymania strony, nie ma konieczności osiągnięcia zawrotnych sum co miesiąc aby wyjść na zero. Po odliczeniu kilku podstawowych kwestii cały dochód idzie do Ciebie, dzięki czemu naszemu zarządzaniu nie towarzyszy duży stres, a w przypadku nie udanego projektu długi nie będą ciągnęły się za nami przez lata.

Wszystko jest zautomatyzowane

Dzięki firmom takim jak Devero stworzenie sklepu internetowego to szybka i nieskomplikowana sprawa. Wszystko zostaje przygotowane w taki sposób, że w naszej kwestii pozostaje tylko nabywać nowych klientów i wysyłać towary.

Stabilizacja na rynku

Świat po pandemii koronawirusa nie jest taki sami. Wiele firm upadło przez brak umiejętności dostosowania się. Kolejne przeniosły się do sieci i zasymilowały do nowej teraźniejszości. Posiadacze sklepów internetowych nie ucierpieli, a nawet skorzystali na zakupach online.

Podsumowanie

Z jakiej perspektywy by na to nie patrzeć, posiadanie sklepu internetowego to opłacalne zajęcie. Niskie koszty, małe ryzyko i szeroki wachlarz odbiorców. Czego chcieć więcej przy starcie swojego biznesu?