Responsywne strony internetowe

wrz 16, 2020Tworzenie stron www0 komentarzy

Strony i sklepy internetowe Grudziądz Kwidzyn Świecie

Co to są responsywne strony internetowe?

Chociaż korzystanie z dóbr stron internetowych ma już swoją 20 letnią historię, to dopiero od 10 lat wzrasta popularność na przeglądanie ich w urządzeniach innych niż laptop czy komputer stacjonarny. Obecnie jest to już konieczność, jeśli chcemy, aby nasza internetowa wizytówka prezentowała się profesjonalnie. Z badań wynika, że około 60% ruchu w sieci odbywa się z urządzeń mobilnych takich jak smartfon. Kiedy nasza strona jest nieresponsywna, po wejściu na nią z telefonu wszelkie informacje będziemy musieli powiększać, a nie jednokrotnie tekst się rozsypie i sprawi wrażenie, że przeglądana witryna jest źle stworzona.

Na początku 2019 roku tylko 19% Polaków uznało laptop/komputer stacjonarny za jedyny środek korzystania z sieci. Aby dotrzeć do wszystkich odbiorców powinniśmy zdecydować się na responsywną stronę internetową.
W największym skrócie jest to strona, która dopasowuje się do ekranu naszego wyświetlacza. Treści skalują się automatycznie w taki sposób, że stają się one wygodne dla odbiorcy. Strony te cechują się uniwersalnością.

Strony responsywne, a dokładniej Responsive Web Design (strony RWD),  przy otwieraniu na mniejszych urządzeniach rezygnują z niektórych grafik, zmieniają czcionki oraz ustawienie, aby odbiorca nie miał problemu w odnalezieniu się w witrynie. Strona taka świetnie odnajdzie się również na różnych przeglądarkach, co w przypadku witryny klasycznej może się różnie zakończyć.

Responsywne strony www – dlaczego warto na nie postawić?

Strony responsywne są wspierane przez wyszukiwarki takie jak Google i mają wpływ na pozycjonowanie strony internetowej na urządzeniach mobilnych. Wyższe plasowanie w wynikach wyszukiwań sprawia, że możemy spodziewać się większej liczby odwiedzających.
Przy tak dużej ilości różnych, konkurencyjnych, treści, źle zeskalowana strona odepchnie od razu potencjalnego odbiorcę, który wybierze inną stronę, a my stracimy czytelnika czy też klienta.

Alternatywą jest stawianie osobnej strony na smartfony, tablety itd. Jednak mobilne strony internetowe wiążą się z dodatkowym utrzymaniem oraz, rzecz jasna, stworzeniem. Co w konsekwencji generuje o wiele większe koszty. Dodatkowym minusem jest fakt, że strony mobilne wiążą się ze zmianą w adresie witryny. Np. dopisek „m.” (www.m.strona.pl), co może stać się utrudnieniem, kiedy np. reklamujemy swoją nazwę na banerach czy wizytówkach.

Posiadanie responsywnej strony internetowej jest badzo ważne w przypadku, jeśli prowadzimy sklep internetowy. Potencjalni klienci muszą w wygodny sposób móc przeglądać produkty, które oferujemy. Łatwiejsze korzystanie ze strony i przeglądanie produktów przekłada się na większe prawdopodobieństwo, że klient pozostanie na naszej stronie i dokona zakupu.
Poprzez responsywną stronę www pokazujemy, że jesteśmy na czasie i nasza firma to nie przeżytek. Strony które nie dopasowują się do różnych wyświetlaczy to pamiątki odległych czasów, aktualnie staje się to koniecznością, która nikogo nie zaskakuje.

Projektowanie stron responsywnych

Tworzenie responsywnych stron jest dzisiaj wymogiem, o którym należy bezwzględnie pamiętać. O wiele taniej jest postawić od nowa stronę responsywną, niż przekształcać już obecną na responsywną. Nie jest to jednak minus. Dzięki stworzeniu witryny na nowo odświeżymy design i damy sobie szansę na wprowadzenie nowocześniejszych rozwiązań.

Profesjonalne firmy, takie jak Devero, pomogą nam w oszacowaniu kosztów i przeprowadzą nas przez cały proces twórczy. Jest to o tyle ważne, że skalowanie strony należy wykonać dokładnie i sumiennie, aby nasza witryna była przygotowana na każdy rodzaj wyświetlacza. Projektowanie i tworzenie responsywnych stron www dla firm jest naszym standardem. Profesjonalne strony internetowe muszą by nowoczesne, dlatego też dbamy o responsywność każdej stony internetowej, którą tworzymy.

DO poczytania

Ostatnie wpisy

Internet – złap w sieci nowych klientów!

Internet – złap w sieci nowych klientów!

Według Głównego Urzędu Statystycznego już ponad 90% Polaków posiada dostęp do Internetu. GUS podaje, że także wśród mieszkańców wsi dostęp do Internetu posiada już ponad 89% Polaków. Co to oznacza dla polskich przedsiębiorców? Gdy przedsiębiorca rozważa pozyskiwanie...

czytaj dalej
Strony internetowe Kwidzyn

Strony internetowe Kwidzyn

Czym jest firmowa strona internetowa? Jak pewnie nie trudno się domyślić, jest to złożona z jednej lub kilku podstron witryna, na której zamieszczamy informacje o swojej firmie. Chociaż może na pierwszy rzut oka skojarzy nam się z wizytówką, to tak nie jest. Jej...

czytaj dalej
Dlaczego warto mieć stronę internetową

Dlaczego warto mieć stronę internetową

Strona internetowa jest ważnym i niezbędnym elementem strategii marketingowej każdej firmy. Stanowi źródło informacji o firmie, jej ofercie, a także jest skutecznym narzędziem kreującym wizerunek marki. Aby móc właściwie korzystać ze strony internetowej, trzeba mieć...

czytaj dalej