Jak przygotować zdjęcia na stronę inernetową

gru 30, 2020Tworzenie stron www0 komentarzy

Jak przygotować zdjęcia na stronę www

Czekanie na załadowanie zdjęcia to bardzo irytujące zajęcie. Tym bardziej, gdy na stronie jest ich pełno, a bez pełnego wczytania nie jesteśmy w stanie zdobyć konkretnej informacji. Dla osób z szybkim Internetem problem też może być niewidoczny, lecz jeśli ktoś korzysta ze słabszego łącza to odwiedzenie źle zoptymalizowanej strony staje się udręką… A przecież zirytowanie potencjalnego klienta na wstępie nie przybliża nas w żadnym stopniu do sfinalizowania umowy. Co więc należy zrobić, aby nasza strona otwierała się szybko i bezproblemowo?

W dzisiejszych czasach silniki stron www są w stanie same dopasowywać zdjęcia, które chcemy wstawić w wyznaczonym miejscu. Nie zmienia to jednak rozmiaru zdjęcia samego w sobie. Co za tym idzie? Otóż podczas włączenia strony, naszemu odwiedzającemu i tak zacznie wgrywać się duże zdjęcie, chociaż wyświetlane będzie pomniejszone. Nie skrócimy w ten sposób czasu oczekiwania. Lepszym rozwiązaniem jest samodzielne dopasowanie grafiki w programach graficznych i wrzucenie na serwer już zeskalowanego pliku. Jednak i tutaj czekają na nas pułapki.

Rozmiar zdjęcia a jakość

Nieprzemyślane zmniejszenie rozdzielczości zdjęcia może sprawić, że straci ono na jakości. Warto nie podejmować się takich działań samodzielnie. Najlepszym formatem jest popularny JPEG, który to zachowuje wysoką jakość, jednocześnie nie obciążając mocno serwera. Przesyłanie grafik ze zbyt dużą rozdzielczością czy rozmiarem mija się z celem. W odbiorze, przez ekrany telefonów czy komputerów, różnica będzie minimalna lub zerowa, a długość ładowania może skutecznie zniechęcić od dalszego przeglądania witryny. Rozdzielczość 72dpi w zupełności wystarczy, a co do rozmiaru, w granicach 1920 x 1080px jesteśmy jeszcze w stanie rozmawiać o swobodnym przesyle.

Możemy się kierować standardowo przyjętymi rozmiarami, jednak pamiętajmy, że nasza strona może wymagać innych ustawień i zastosowanie tych podanych poniżej przyniesie niezadowalający skutek.

W przypadku obrazów widocznych w tle strony zalecany rozmiar zdjęcia to 1920 x1080. Ozdabiając nagłówek szerokość to 1200 px, a wysokość, dla estetyki lepiej nie przekraczać 300. Kiedy dodajemy zdjęcia do galerii, aby pokazać swoje usługi czy produkty, dobrze sprawdzi się 800 x 600, a dla dodatkowych treści, banerów czy wstawek – 300 x 300. Samodzielnie dopasowane zdjęcie będzie wczytywać się o wiele szybciej.
Chociaż dla wielu osób prędkość wczytywania grafik nie stanowi problemu, to kolejnym argumentem za precyzyjnym dopasowaniem jest wyszukiwarka Google. Jednym z jej czynników branych pod uwagę przy pozycjonowaniu stron jest długość wczytywania. Duże, niezoptymalizowane strony wyświetlają się o wiele niżej niż te, gdzie zawartość wczytuje się szybko.

Rozmiar zdjęć na stronę www

Nie zapominajmy również o kompresji. Podczas zapisywania obrazu możemy ustalić ją własnoręcznie, jednak kończy się to zazwyczaj utratą jakości. Istnieją jednak inteligentne kompresory online, które znajdują złoty środek między wagą naszej grafiki a jej wyglądem.

DO poczytania

Ostatnie wpisy

Internet – złap w sieci nowych klientów!

Internet – złap w sieci nowych klientów!

Według Głównego Urzędu Statystycznego już ponad 90% Polaków posiada dostęp do Internetu. GUS podaje, że także wśród mieszkańców wsi dostęp do Internetu posiada już ponad 89% Polaków. Co to oznacza dla polskich przedsiębiorców? Gdy przedsiębiorca rozważa pozyskiwanie...

czytaj dalej
Strony internetowe Kwidzyn

Strony internetowe Kwidzyn

Czym jest firmowa strona internetowa? Jak pewnie nie trudno się domyślić, jest to złożona z jednej lub kilku podstron witryna, na której zamieszczamy informacje o swojej firmie. Chociaż może na pierwszy rzut oka skojarzy nam się z wizytówką, to tak nie jest. Jej...

czytaj dalej
Dlaczego warto mieć stronę internetową

Dlaczego warto mieć stronę internetową

Strona internetowa jest ważnym i niezbędnym elementem strategii marketingowej każdej firmy. Stanowi źródło informacji o firmie, jej ofercie, a także jest skutecznym narzędziem kreującym wizerunek marki. Aby móc właściwie korzystać ze strony internetowej, trzeba mieć...

czytaj dalej